Ahmad Mahmoud

Folketingskandidat - Sjælland

Aleksander Myrhøj

Byrådsmedlem - Norddjurs
Folketingskandidat - Østjylland

Allan Norré Pedersen

Folketingskandidat - Nordjylland

Allan Pedersen

Byrådsmedlem - Vejle

Anders Bøge

Byrådsmedlem - Skive
Folketingskandidat - Vestjylland

Anders Udengaard

Folketingskandidat - Vestjylland

Andreas Albertsen

Folketingskandidat - Vestjylland

Anja Rosengreen

Byrådsmedlem - Halsnæs

Anker Ulsdal

Byrådsmedlem - Vejen

Anna Brændemose

Folketingskandidat - Østjylland

Anna Sahner Ockelmann

Folketingskandidat - Nordsjælland

Annemette Schønberg Johnsen

Byrådsmedlem - Guldborgsund
Folketingskandidat - Sjælland

Annette Blynél

Regionsrådsmedlem - Region Syddanmark

Annika Smith

Medlem af Borgerrepræsentationen - København

Arne Noe

Byrådsmedlem - Lemvig

Arne Nygaard Mikkelsen

Byrådsmedlem - Odsherred

Astrid Aller

Medlem af Borgerrepræsentationen - København

Astrid Carøe

Folketingskandidat - Sjælland

Balder Mørk Andersen

Byrådsmedlem - Frederiksberg
Folketingskandidat - København

Bent Iversen

Byrådsmedlem - Haderslev

Bent Olsen

Regionsrådsmedlem - Region Syddanmark

Bente Borg Donkin

Byrådsmedlem - Helsingør

Bente Refslund

Byrådsmedlem - Silkeborg
Folketingskandidat - Vestjylland

Betina Skovby

Folketingskandidat - Københavns omegn

Brian Dybroe

Rådmand for beskæftigelses- og socialområdet - Odense

Britta Bitsch

Folketingskandidat - Sydjylland

Britta Nielsen

Byrådsmedlem - Ringsted

Bruno Hansen

Byrådsmedlem - Svendborg

Carl Valentin

Folketingskandidat - København

Charlotte Broman Mølbæk

Byrådsmedlem - Randers
Folketingskandidat - Østjylland

Charlotte Poulsen

Folketingskandidat - Sjælland

Charlotte Vindeløv

Folketingskandidat - Østjylland

Christian Plank

Byrådsmedlem - Lejre

Christina Lykke Eriksen

Byrådsmedlem - Frederikshavn

Claus Leick

Byrådsmedlem - Skanderborg

Dorte Nørby

Folketingskandidat - Nordsjælland

Elo Nielsen

Byrådsmedlem - Viborg

Frank Østergaard

Byrådsmedlem - Jammerbugt

Gert Schmidt

Byrådsmedlem - Langeland

Grethe Hestbech

Byrådsmedlem - Struer

Halime Oguz

Folketingskandidat - København

Hanne Agersnap

Byrådsmedlem - Lyngby-Taarbæk

Hanne Berg

Byrådsmedlem - Fredensborg

Hanne Dorthe Jacobsen

Folketingskandidat - Vestjylland

Hans Holmer

Byrådsmedlem - Kolding

Helle Blak

Byrådsmedlem - Slagelse

Helle Røge

Byrådsmedlem - Syddjurs

Henning Jørgensen

Folketingskandidat - Nordjylland

Henrik Boye

Folketingskandidat - Sydjylland

Henrik Friis

Byrådsmedlem - Faxe

Henrik T. Larsen

Byrådsmedlem - Solrød

Holger K Nielsen

Udenrigsordfører
Forsvarsordfører
Europaordfører
Flygtninge- og integrationsordfører
Udviklingsordfører

Ida Damborg

Regionsrådsmedlem - Region Syddanmark

Ina Strøjer-Schmidt

Folketingskandidat - Københavns omegn

Jacob Isøe Klærke

Regionsrådsmedlem - Region Midtjylland

Jacob Klivager

Landsformand i SF Ungdom
Folketingskandidat - Nordjylland

Jacob Mark

Gruppeformand
Børneordfører
Uddannelses- og undervisningsordfører
Forskningsordfører
Kultur-, Idræts og medieordfører

Jan Bjergskov Larsen

Folketingskandidat - Sjælland

Jan Tidemand

Folketingskandidat - Østjylland

Janni Platz Sthyr

Folketingskandidat - Nordjylland

Jens Mandrup

Regionsrådsmedlem - Region Hovedstaden

Jens Skov

Byrådsmedlem - Egedal

Jesper Hempler

Byrådsmedlem - Kerteminde

Jette Leth Buhl

Byrådsmedlem - Næstved

Joachim Schiødt

Folketingskandidat - Københavns omegn

Jørgen Bing

Byrådsmedlem - Hjørring

Jørgen Grüner

Byrådsmedlem - Slagelse

Jørgen Rabjerg

Byrådsmedlem - Ringkøbing-Skjern

Jonas Ghiyati

Folketingskandidat - Sjælland

Jonas Madsen

Folketingskandidat - Københavns omegn

Judith Frederiksen

Folketingskandidat - Sjælland

Kai O. Andersen

Byrådsmedlem - Viborg

Kalbyei Yuksel

Byrådsmedlem - Ishøj

Karina Lorentzen Dehnhardt

Byrådsmedlem - Kolding
Folketingskandidat - Sydjylland

Karl Bornhøft

Folketingskandidat - Nordjylland

Karoline Vind

Regionsrådsmedlem - Region Hovedstaden

Karsten Filsø

Byrådsmedlem - Holstebro
Folketingsmedlem - Vestjylland

Karsten Fogde

Regionsrådsmedlem - Region Syddanmark

Karsten Hønge

Politisk ordfører
Beskæftigelsesordfører
Ordfører mod social dumping
Retsordfører
Transportordfører
Landdistriktsordfører
Ordfører for Grønland og Færøerne

Kasper Nordborg Kiær

Folketingskandidat - København

Kenneth Rasmussen

Byrådsmedlem - Rødovre

Kirsten Normann Andersen

Velfærdsordfører
Sundhedsordfører
Ældreordfører
Handicapordfører
Kommunalordfører
Boligordfører
Indfødsretsordfører

Kirstine Bille

Byrådsmedlem - Syddjurs
Kandidat til Europa-parlamentet

Klaus Mygind

Medlem af Borgerrepræsentationen - København

Lars Olesen

Folketingskandidat - Sydjylland

Leif Olsen

Byrådsmedlem - Bornholm
Folketingskandidat - Bornholm

Leif Pedersen

Byrådsmedlem - Albertslund

Lene Linnemann

Regionsrådsmedlem - Nordjylland
Folketingskandidat - Nordjylland

Linda Nielsen

Byrådsmedlem - Sorø

Line Mørk

Folketingskandidat - Fyn

Lisbeth Bech Poulsen

Finansordfører
Ulighedsordfører
Skatte- og erhvervsordfører
Forbrugerordfører
IT-ordfører

Lise Müller

Næstformand i SF
Folketingskandidat - Nordsjælland

Lone Myrhøj

Byrådsmedlem - Vejle

Louise Romsdal

Folketingskandidat - København

Lucas Antonio Madsen

Folketingskandidat - Nordsjælland

Mads Nikolajsen

Byrådsmedlem - Norddjurs

Maria Frej

Medlem af Borgerrepræsentationen - København

Marianne Bigum

Folketingskandidat - Københavns omegn

Mathilde Ziefeldt

Byrådsmedlem - Tønder
Folketingskandidat - Sydjylland

Mehmet Kücükakin

Byrådsmedlem - Albertslund

Mette Bjerre

Byrådsmedlem - Aarhus

Michael Christensen

Byrådsmedlem - Aabenraa

Michael Graakjær

Folketingskandidat - Sjælland

Mikael Ralf Larsen

Byrådsmedlem - Lejre

Mikkel Ammitzböll

Folketingskandidat - Sydjylland

Mogens Stig Møller

Folketingskandidat - Sjælland

Morten Bo Bertelsen

Byrådsmedlem - Thisted

Morten Kristensen

Byrådsmedlem - Vejle

Morten Siig Henriksen

Byrådsmedlem - Syddjurs
Folketingsmedlem - Østjylland

Nanna Bonde

Folketingskandidat - Sydjylland

Niels Callesøe

Folketingskandidat - Østjylland

Niels Christian Barkholt

Folketingskandidat - Københavns omegn

Niels Heebøll

Byrådsmedlem - Vesthimmerland

Niels Rasmussen

Byrådsmedlem - Ringkøbing-Skjern

Niels Ulsing

Byrådsmedlem - Hvidovre

Nikolaj Bührmann

Byrådsmedlem i Allerød kommune

Nynne Printz

Byrådsmedlem - Langeland

Ole Frimann Hansen

Byrådsmedlem - Frederikssund

Paw Hedegaard Amdisen

Byrådsmedlem - Horsens
Folketingskandidat - Østjylland

Peder Larsen

Byrådsmedlem - Mariagerfjord

Peter Langer

Byrådsmedlem - Hillerød

Peter Nowack

Folketingskandidat - Vestjylland

Peter Villadsen

Byrådsmedlem - Herning

Peter Westermann

Regionsrådsmedlem - Region Hovedstaden
Kandidat til Europa-parlamentet

Pia Olsen Dyhr

Formand
Klima- og energiordfører

Pia Vestergaard

Byrådsmedlem - Ringkøbing-Skjern

Rikke Macholm

Byrådsmedlem - Hillerød

Sami Deniz

Byrådsmedlem - Ishøj

Sara Benzon

Byrådsmedlem - Hvidovre

Serdal Benli

Viceborgmester - Gladsaxe
Folketingskandidat - Københavns omegn

Signe Munk

Næstformand i SF
Folketingskandidat - Vestjylland

Sigurd Agersnap

Byrådsmedlem - Lyngby-Taarbæk

Sisse Marie Welling

Borgmester for sundhed og omsorg - København

Søren Frandsen

Byrådsmedlem - Favrskov

Susanne Buch Nielsen

Regionsrådsmedlem - Region Midtjylland

Susanne Buch Nielsen

Byrådsmedlem - Lemvig

Theis Rubinke Sørensen

Folketingskandidat - Østjylland

Theresa Berg Andersen

Byrådsmedlem - Vesthimmerland
Folketingskandidat - Nordjylland

Thomas Malthesen Hiort

Byrådsmedlem - Kalundborg

Thomas Medom

Rådmand for Børn og Unge - Aarhus

Thorkil Olesen

Folketingskandidat - Nordjylland

Tina Boel

Regionsrådsmedlem - Region Sjælland
Byrådsmedlem - Roskilde

Tonni Hansen

Borgmester - Langeland

Tonny Gjersen

Byrådsmedlem - Langeland

Torben Haack

Regionsrådsmedlem - Region Sjælland
Byrådsmedlem - Køge

Torben Smith

Byrådsmedlem - Faaborg-Midtfyn

Trine Torp

Socialordfører
Ligestillingsordfører
Psykiatriordfører
Familieordfører
Natur- og miljøordfører
Fødevare-, landbrugs- og fiskeriordfører
Kirkeordfører
Dyrevelfærdsordfører

Ulla Holm

Byrådsmedlem - Samsø

Vagn Kjær-Hansen

Byrådsmedlem - Brøndby

Villy Søvndal

Regionsrådsmedlem - Region Syddanmark

Vivi Nør Jacobsen

Folketingskandidat - Københavns omegn

Winni K Hansen

Byrådsmedlem - Langeland