Ansatte

PARTIKONTOR

Sekretariatsleder og landssekretær
Jens Andersen
jens.andersen@ft.dk
Tlf.: 33374487 

Organisatorisk medarbejder
Christian Ingemann
christian.ingemann@ft.dk
Tlf.: 33374451

Medlemsadministration
Pernille Kristensen
pernille.kristensen@ft.dk
Tlf.: 33374456

Regnskabsmedarbejder
Henning Mørch-Hansen
henning.hansen@ft.dk
Tlf.: 33374478

Organisations- og kampagneudvikler
Nils Brøgger Jakobsen
Nils.Broegger@ft.dk
Tlf.: 33374470

Kampagne og Organisationsmedarbejder
August Vigen Smolarz
August.Smolarz@ft.dk
Tlf.: 33374449

Kommunikationsmedarbejder
William Vest-Lillesøe
William.Vest@ft.dk
Tlf.: 33374473

Projektmedarbejder - internationalt partisamarbejde
Marianne Victor Hansen
Marianne.Victor.Hansen@ft.dk
Tlf.: 33374491

 

POLITIK OG PRESSE

Presse-og rådgiverchef
Thomas Nystrøm
Thomas.Nystrom@ft.dk
Tlf.:61623468 

Presserådgiver
Sigrid Rasmussen (barsel)
sfsira@ft.dk
Tlf: 3337 4476 

Chefkonsulent
Nis Graulund
Nis.Graulund@ft.dk
Tlf.:3337 4442 

Rådgiver
Ole Hvas Kristiansen
ole.hvas@ft.dk
Tlf.: 33374483

Rådgiver
Kåre Enevoldsen
Kare.Enevoldsen@ft.dk
Tlf.: 33374447

Rådgiver
Janus Hillgaard
janus.hillgaard@ft.dk
Tlf.: 33374472

Rådgiver og pressemedarbejder
Christopher Mortensen
christopher.Mortensen@ft.dk
Tlf.: 61623892

Pressemedarbejder
Rasmus Wilhardt
Rasmus.Wilhardt@ft.dk
Tlf.: 33374457

EU-rådgiver
Jesper Svendsen
Jesper.Svendsen@ft.dk
Tlf.: 33374482

Personlig assistent for Pia Olsen Dyhr
Trine Viskum
Trine.Philipsen@ft.dk
Tlf.: 33373551

christiansborg.jpg
Europaparlamentet

Rådgiver for Margrete Auken
Emilia Valbum
Emiliabadstue.valbum@europarl.europa.eu
+32 484 21 04 72 

Rådgiver for Margrete Auken
Hedvig Sveistrup
Hedvigelisabeth.sveistrup@europarl.europa.eu
+32 48 354 0350

 

Univers
Mobil navigation