Ansatte

Partikontor

Sekretariatsleder/Landssekretær: Jens Andersen

jens.andersen@ft.dk

Tlf.: 33374487

 

Organisatorisk medarbejder: Christian Ingemann

christian.ingemann@ft.dk

Tlf.: 33374451

 

Medlemsadministration: Pernille Kristensen

pernille.kristensen@ft.dk

Tlf.: 33374456

 

Regnskabsmedarbejder: Henning Mørch-Hansen

henning.hansen@ft.dk

Tlf.: 33374478

 

Kampagne og Kommunikationsmedarbejder: August Vigen Smolarz

August.Smolarz@ft.dk

Tlf.: 33374449

 

Projektmedarbejder: Marianne Victor Hansen

Marianne.Victor.Hansen@ft.dk

Tlf.: 33374491

 

Politik og presse

Presse-og rådgiverchef: Thomas Nystrøm

Thomas.Nystrom@ft.dk

Tlf.:61623468

 

Presserådgiver: Sigrid Rasmussen

Tlf: 3337 4476

sfsira@ft.dk

 

Chefkonsulent Nis Graulund

Tlf.:3337 4442

Nis.Graulund@ft.dk

 

Rådgiver: Ole Hvas Kristiansen

ole.hvas@ft.dk

Tlf.: 33374483

 

Rådgiver: Kåre Enevoldsen

Kare.Enevoldsen@ft.dk

Tlf.: 33374447

 

Rådgiver: Janus Hillgaard

janus.hillgaard@ft.dk

Tlf.: 33374472

 

Rådgiver og pressemedarbejder: Christopher Mortensen

christopher.Mortensen@ft.dk

Tlf.: 61623892

 

EU - Rådgiver: Jesper Svendsen

Jesper.Svendsen@ft.dk

Tlf.: 33374482

 

Kommunikationsmedarbejder: William Vest-Lillesøe

William.Vest@ft.dk

Tlf.: 33374473

 

 

 

christiansborg.jpg
MEP-sekretariatet

Rådgiver for Margrete Auken
Emilia Valbum
+ 32 484 21 04 72 
Emiliabadstue.valbum@europarl.europa.eu

Rådgiver for Margrete Auken
Heidi Roborg Storgaard 
Heidiroborg.Storgaard@europarl.europa.eu

Univers
Mobil navigation