SF- Odense Bestyrelse

 

Bestyrelsen

Bestyrelsen mødes ca. hver tredje uge og samler op på aktuelle debatter, ligesom beslutninger om valgmetode i forbindelse med en urafstemninger afgøres her. Bestyrelsen består af formanden, næstformanden, sekretæren og kassereren, tre menige bestyrelsesmedlemmer samt to suppleanter.
Bestyrelsesmøderne er åbent for alle medlemmer af partiforeningen.

Oversigt over bestyrelsens medlemmer

Formand: Line Mørk.  line.moerk@gmail.com
Næstformand: Thomas Jespersen.  thomjesp@gmail.com
Kasserer: Kaj Bager.  kajbager249@gmail.com
Sekretær: Casper Marienlund.  c_marienlund@hotmail.com
Axel Skytthe.  axelskytthe@gmail.com
Birgitte Gade.  Bg@birgittegade.dk
Jørgen Bendix.  bendixogf@live.dk
Marianne Ostendorf.  ostendorf.marianne@gmail.com
Silas Lønborg.  silasp99@gmail.com

Suppleanter:

1. suppleant Axel Bay Petersen.  beritaxel@gmail.com
2. suppleant Karsten Fogde.  karstenfogde@gmail.com
3. suppleant Freddy Vermod.  freddyvermod2@gmail.com

Baggrundsgruppen:

Brian Dybro.  dybro@odense.dk
Lars Horn Rasmussen.  lhr@info.dk
Lars Ostendorf.  lars.v.ostendorf@gmail.com

Suppleant:

Finn Etzerodt.  fe@odense.dk