Her kan du se hvilke kandidater der er til regionsvalget i din region.
Regionerne er opført alfabetisk.

RV17 box grafik.png

Region Hovedstaden

Kandidater til Regionsrådet

default-profil

Spidskandidat:
Jens Mandrup

default-profil

Kandidat:
Peter Westermann

default-profil

Kandidat:
Karoline Vind

default-profil

Kandidat:
Annika Smith

default-profil

Kandidat:
Lucas Madsen

default-profil

Kandidat:
Stine Roldgaard

default-profil

Kandidat:
Rene Hülz

default-profil

Kandidat:
Kirsten Sloth

default-profil

Kandidat:
Ole Bergmann

Region Midtjylland

Kandidater til Regionsrådet

default-profil

Spidskandidat:
Jacob Isøe Klærke
Aarhus

default-profil

Kandidat:
Susanne Buch
Lemvig

default-profil

Kandidat:
Søren Gytz Olesen
Viborg

default-profil

Kandidat:
Naja Kjær Poulsen
Silkeborg

default-profil

Kandidat:
Peter Christensen
Horsens

default-profil

Kandidat:
Eigil Holm Nielsen
Syddjurs

default-profil

Kandidat:
Jan Otkjær
Viborg

default-profil

Kandidat:
Birgitte Krusell
Hedensted

default-profil

Kandidat:
Mogens Bedsted
Odder

default-profil

Kandidat:
Anders Udengaard
Ikast - Brande

default-profil

Kandidat:
Alice Mølbæk
Randers

default-profil

Kandidat:
Birger Johansson
Galten

default-profil

Kandidat:
Axel Iversen
Odder

default-profil

Kandidat:
Bente Myrhøj
Norddjurs

default-profil

Kandidat:
Anne K. B. Petersen
Struer

default-profil

Kandidat:
Peter Nowack
Herning

default-profil

Kandidat:
Klaus Vedel
Odder

default-profil

Kandidat:
Ingrid Boldsen
Syddjurs

default-profil

Kandidat:
Thomas D. Sølvsten
Skive

default-profil

Kandidat:
Test Testesen

Region Nordjylland

Kandidater til Regionsrådet

default-profil

Spidskandidat:
Lene Linnemann

default-profil

Kandidat:
Ove Albrecktsen

default-profil

Kandidat:
Erik Holm

default-profil

Kandidat:
Mathias Caland

default-profil

Kandidat:
Thorkil Olesen

default-profil

Kandidat:
Janni Styhr

default-profil

Kandidat:
Jørgen Grøn

default-profil

Kandidat:
Aino Linkhorst

default-profil

Kandidat:
Jimmi Sørensen

default-profil

Kandidat:
Matthias Ullberg

default-profil

Kandidat:
Anders Hind

default-profil

Kandidat:
Frank Østergaard

default-profil

Kandidat:
Peder Larsen

Region Sjælland

Kandidater til Regionsrådet

default-profil

Spidskandidat:
Tina Boel

default-profil

Kandidat:
Sofie Rønholt Carlø

default-profil

Kandidat:
Arne Juhl Jensen

default-profil

Kandidat:
Torben Haack

default-profil

Kandidat:
Mette Vallentin

default-profil

Kandidat:
Michael Graakjær

default-profil

Kandidat:
Marianne Svane

default-profil

Kandidat:
Lars Christiansen

default-profil

Kandidat:
Eva Levinsen

default-profil

Kandidat:
Charlotte Poulsen

default-profil

Kandidat:
Mogens Møller

default-profil

Kandidat:
Jørgen Baadsgaard

default-profil

Kandidat:
Poul Erik Larsen

default-profil

Kandidat:
Louis Hansen

default-profil

Kandidat:
Lena Schroll

Region Syddanmark

Kandidater til Regionsrådet

default-profil

Spidskandidat:
Villy Søvndal
Kolding

default-profil

Kandidat:
Vicky Lorenzen
Ringe

default-profil

Kandidat:
Ida Damborg
Esbjerg

undefined

Kandidat:
Bent Olsen
Nordfyn

undefined

Kandidat:
Henrik Boye
Aabenraa

undefined

Kandidat:
Karsten Fogde
Odense

undefined

Kandidat:
Hans Holmer
Kolding
E: hans.holmer@hotmail.com
T: 26 49 10 40
undefined undefined undefined

default-profil

Kandidat:
Marianne Thomsen
Fredericia

default-profil

Kandidat:
Annette Blynél
Svendborg

default-profil

Kandidat:
MArtin Knigge
Esbjerg

default-profil

Kandidat:
Erik Bach
Sønderborg

default-profil

Kandidat:
Kurt Mulvad
Middelfart

default-profil

Kandidat:
Tine Hundahl
Vejle

default-profil

Kandidat:
Bent Iversen
Haderslev

default-profil

Kandidat:
Susanne Mathiesen
Billund

default-profil

Kandidat:
Bruno Hansen
Svendborg

default-profil

Kandidat:
Michael Christensen
Aabenraa

default-profil

Kandidat:
John Hyrup Jensen
Sønderborg

Save

Univers
Mobil navigation